Hogyan tarts lépést a digitális világgal?

A digitális generáció megismerése, megértése napjaink egyik legnagyobb pedagógiai kihívása. A Z és az alfa generáció neveléséhez, figyelmük tartós elnyeréséhez folyamatos módszertani megújulás szükséges. Az IKT-eszközök és a projektpedagógia használatával a pedagógus még érdekesebbé teheti az óráit, ezáltal a tanulói is motiváltabbak lesznek.

Sosem késő elkezdeni az IKT eszközök használatának megismerését. Ebben segítségünkre lehetnek akkreditált és nem minősített képzések, sőt már távoktatásban is lehetőség van a készségfejlesztésre. Annak, aki úgy gondolja, hogy az alapokkal már tisztában van, akkor az önfejlesztés mellett speciális továbbképzések, előadások is hallgathatók. Rengeteg szervezet, intézmény foglalkozik kurzusok szervezésével, mely az általános táblakezelési ismeretek elsajátítására, valamint kifejezetten adott szaktantárgyra specializált digitális módszertani tapasztalatszerzésére irányul.

A tanárok IKT készségeinek fejlesztését számos hazai és európai uniós pályázat is támogatja, önköltséges kurzusok mellett. Képzéseket nem csak magán, de állami szervezetek is szerveznek: az Oktatási Hivataltól az ELTE PPK-n át a Tempus Közalapítványig. Bizony nem könnyű olyan órát tervezni, mely minden gyermek/fiatal érdeklődését tartósan a témára vonja.

Mindenképpen ajánlatos egy minimum 30 órás képzésen részt venni, hogy elegendő gyakorlással sikerüljön a több alkalom miatt készség szintre jutni.